| آشنایی با انواع پنجره های uPVC ایده آل

پنجره چند وجهی ایده آل

پنجره های چند وجهی، محدب و مقعر ایده آل

این دسته از پنجره ها علاوه بر فرم زیبا و قابل انطباق با معماری های خاص از نظر عملکرد بیشترین افق دید را برای بیننده میسر می نماید و به راحتی می توان از یک افق دید باز لذت برد، این دسته از پنجره ها توسط پایپ و آداپتور با معماری منطبق می شوند، البته زوایای این نوع از پنجره ها نمی تواند حاده باشد، از نظر شکل ظاهری و نوع بازشو هم می توانند متغیر باشند.

پنجره فرانسوی ایده آل

پنجره های فرانسوی ایده آل

پنجره های فرانسوی با مولیون متحرک علاوه بر اینکه بازشوهایی اعجاب برانگیز هستند و شما می توانید بدون هیچ گونه مزاحمت و تقسیم کننده از منظره روبرو لذت ببرید، در فضاهایی که نیاز به تهویه حداکثری دارند یا درب هایی که نیاز است وسایل بزرگ از آن ها داخل یا خارج گردد، بسیار انتخاب مناسبی هستند، در اینگونه پنجره ها با باز شدن هر دو "لت" پنجره بهترین نوع تهویه انجام میگیرد. این نوع از انواع پنجره ها هم با هر نوع طرح و رنگ دلخواه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

پنجره فرانسوی ایده آل با کاور طرح چوب
پنجره جفت ریل ایده آل

پنجره های جفت ریل ایده آل

این گونه از پنجره ها برای فضاهای کوچک و اتاق هایی که نمی خواههیم پنجره در آن ها فضا اشغال کند یا فضاهایی که پرده یا عوامل دیگر برای باز شدن پنجره مشکل ایجاد می کند مورد استفاده قرار می گیرند، پنجره های جفت ریل ایده آل را می توان نسخه با بازدهی بیشتر تک ریل ها در نظر گرفت چرا که در این نوع از پنجره ها دسترسی بیشتر و تهویه نیز قابل کنترل تر است.

پنجره مونوریل یا تک ریل ایده آل

پنجره های مونوریل یا تک ریل ایده آل

پنجره های مونوریل یا تک ریل را می توان نسخه اقتصادی پنجره های جفت ریل در نظر گرفت. این نوع از پنجره ها میتواند به صورت فرانسوی نیز تولید گردد بدین صورت که پنجره دارای چهار لت باشد و دو وسطی روی هم بسته شوند. (به شکل زیر)

پنجره فولکس واگنی ایده آل

پنجره های فولکس واگنی ایده آل

پنجره فولکس واگنی ایده آل را می توان از بهترین نمونه های پنجره های دو و سه جداره در برابر صدا و گرد و غبار در نظر گرفت، چرا که در اینگونه از انواع پنجره ها علاوه بر سهولت باز و بسته شدن مکانیزم پنجره به نوعی طراحی می شود که کاملا دو لبه با هم همپوشانی و سپس چفت می شوند لذا علاوه بر مکانیز راحت تر برای کاربر، میزان تبادل صدا و غبار به شدت کاهش می یابد چنانچه می توان از محاسبه این میزان صرفه نظر کرد.